Γενική Κλινική Καλαμάτα

Σημαντικό μνημόνιο συνεργασίας ανάμεσα στους ξενοδόχους της Μεσσηνίας και το City Hospital

Ένα πραγματικά ξεχωριστό μνημόνιο συνεργασίας, υπέγραψε η Ένωση Ξενοδόχων Μεσσηνίας με την Ιδιωτική Κλινική City Hospital στην Καλαμάτα, η οποία… καλπάζει με αλματώδεις ρυθμούς στην ανάπτυξή της, σε μια προσπάθεια να παρέχει σημαντικές ιατρικές υπηρεσίες σε ντόπιους και επισκέπτες. Η συμφωνία που υπεγράφη, στο πρώτο της σκέλος αφορά στη διαχείριση πιθανών κρουσμάτων, με την κλινική να καλύπτει δωρεάν τις απαραίτητες εξετάσεις όλου του προσωπικού των ξενοδοχείων, ενώ σε δεύτερο χρόνο, προωθούνται ενέργειες όσον αφορά στον ιατρικό τουρισμό, τον οποίο άλλωστε έχει υπηρετήσει με τον καλύτερο τρόπο και το Κέντρο Αποκατάστασης και Αποθεραπείας “ΔΙΑΠΛΑΣΗ”, όπως σημείωσε μιλώντας στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων της τηλεόρασης Best, ο εκπρόσωπος των μετόχων των δύο υγειονομικών μονάδων, Γιάννης Τασσιόπουλος.

Πηγή: best-tv.gr

Στοιχεία επικοινωνίας