Γενική Κλινική Καλαμάτα

Καλαμάτα: Έφερε στον κόσμο το 8ο παιδί της στην κλινική "City Hospital"

Το 8ο παιδί της έφερε χθες το πρωί στον κόσμο η Γεωργία Σακκάκου στην κλινική "City Hospital" (πρώην "Λητώ") στην Καλαμάτα, η οποία προσέφερε τις υπηρεσίες της αφιλοκερδώς.

Ο υγιέστατος μπέμπης, βάρους 2.940 γρ., ολοκλήρωσε την ευτυχία της μαμάς του Γεωργίας και του μπαμπά του, Θεόδωρου Νίκα. Το μωρό είδε το πρώτο φως περίπου στις 9.30 π.μ. και τον τοκετό έφερε εις πέρας ο μαιευτήρας – γυναικολόγος Ανδρέας Πολυδώρου.

Στη διαδικασία συντέλεσαν επίσης ως β’ χειρουργός ο Βασίλειος Νίκας, η παιδίατρος Χαραλαμπία Κυριακοπούλου-Πολυδώρου, ο αναισθησιολόγος Σάββας Νταβουντί και η μαία Γεωργία Μουτεβελή. Αξίζει να σημειωθεί ότι αφιλοκερδώς εργάστηκαν και οι γιατροί στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Η διοίκηση του "City Hospital" πήρε την απόφαση να προσφέρει αυτό το σημαντικό δώρο, στο πλαίσιο της στήριξης της πολύτεκνης οικογένειας.

Πηγή: eleftheriaonline.gr

Στοιχεία επικοινωνίας